De Rapid avond werd geopend met een lezing van onze voorzitter Erwin van Pelt die een aantal interressante eindspelen liet zien, die voor de meeste deelnemers wel een beetje bekend waren, maar vast niet allemaal. In ieder geval was het nuttig deze basis stellingen weer eens gezien te hebben en de wat roestige basis eindspelkennis weer wat op te frissen.

Omdat Jonas Hilwerda de 2e avond afwezig was vanwege deelname aan het toernooi in Hoogeveen was hij de koppositie kwijt geraakt aan Bruno Jelic. Ook Roelof Kroon was Jonas voorbij, maar die was de derde avond niet aanwezig. Jonas voegde 3 uit 3 toe aan zijn 4 uit 4 en omdat Bruno 2 uit 3 scoorde ging Jonas Bruno nipt voorbij. Bruno verloor in de elfde ronde van Govert Pellikaan na een lange en zeer spannende partij. Ook Govert had een goede avond met 3 uit 3. Jonas had wel wat geluk in zijn partijen zoals in de partij tegen Theo Ebels waarin Theo een pion voorstond eerst in een goede stelling, daarna in een iets moeilijkere stelling en vervolgens groot materiaal wegblunderde. Ook Hans Polee meende kansen te hebben gehad tegen Jonas.

 

Stand Albers Rapid bijgewerkt t/m ronde 11 van 18-11-2019
punten voor winst=8, remise=4, verlies=1, afwezig=3, oneven/extern=4.
Nr Naam Punten Gsp Gw Rm Vl Perc Kl W/Z On
1 Jonas Hilwerda 68 7 7 0 0 100 -1 2Z 0
2 Bruno Jelic 67 11 8 0 3 73 1 1Z 0
3 Roelof Kroon 54 5 4 1 0 90 -1 1W 0
4 Marijn Swemmer 53 11 6 0 5 55 1 1W 0
5 Govert Pellikaan 53 7 4 2 1 71 1 2W 0
6 Hans Polee 47 7 4 0 3 57 -1 1Z 0
7 Erwin van Pelt 47 5 3 1 1 70 1 3W 0
8 Edwin Zuiderweg 43 7 3 1 3 50 -1 1Z 0
9 Theo Ebels 39 7 2 2 3 43 1 1W 0
10 Anders Bay 39 7 2 2 3 43 -1 2Z 0
11 Jaap van der Graaf 39 4 2 0 2 50 0 2W 0
12 Arjan de Vries 38 8 3 0 5 38 0 2Z 0
13 Benno de Jong 38 1 1 0 0 100 1 1W 0
14 Jan Hollander 38 1 1 0 0 100 -1 1Z 0
15 Hans van Zoelen 37 8 2 2 4 38 0 1Z 0
16 Henk Seijen 36 5 1 2 2 40 1 2W 0
17 Jaap Ham 35 7 1 3 3 36 -1 1W 0
18 Yeb Blom 35 4 1 0 3 25 0 1W 3
19 Poppe Dijkhuis 33 0 0 0 0 0 0 - 0
20 Martin Riksten 31 4 0 2 2 25 0 1Z 0
21 Jeroen Groot 30 3 0 1 2 17 -1 1W 0
22 Jeljer Dijkstra 28 6 1 0 5 17 0 1W 0
23 Menno Laaning 28 4 0 1 3 13 0 2Z 0
24 Remco Kieft 27 3 0 0 3 0 1 1W 0

Voor de uitslagen van de eerste 8 ronden zie de oudere verslagen.

Overzicht voor ronde 9, van 18 november 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Bruno Jelic - Theo Ebels 1-0
Jonas Hilwerda - Arjan de Vries 1-0
Edwin Zuiderweg - Jeljer Dijkstra 1-0
Erwin van Pelt - Jaap Ham 1-0
Marijn Swemmer - Hans Polee 0-1
Henk Seijen - Govert Pellikaan 0-1
Anders Bay - Yeb Blom 1-0
Remco Kieft - Jan Hollander 0-1
Overzicht voor ronde 10, van 18 november 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Hans Polee - Jonas Hilwerda 0-1
Bruno Jelic - Anders Bay 1-0
Edwin Zuiderweg - Theo Ebels ½-½
Yeb Blom - Jaap Ham 0-1
Govert Pellikaan - Marijn Swemmer 1-0
Erwin van Pelt - Arjan de Vries 1-0
Jeljer Dijkstra - Remco Kieft 1-0
Overzicht voor ronde 11, van 18 november 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Govert Pellikaan - Bruno Jelic 1-0
Theo Ebels - Jonas Hilwerda 0-1
Marijn Swemmer - Anders Bay 1-0
Jaap Ham - Hans Polee 0-1
Remco Kieft - Edwin Zuiderweg 0-1
Yeb Blom - Oneven  

Omdat een aantal Stauntonspelers meededen aan het Hoogeveentoernooi en er ook nog een bekerwedstrijd werd gespeeld was het aantal deelnemers aan deze 2e Albers Rapidschaak avond erg laag.

Bruno Jelic nam de koppositie over van Jonas Hilwerda, door 3 uit 4 te scoren en de nummer 2 werd Roelof Kroon, die maar liefst 3 uit 3 scoorde, waaronder de winst op Bruno. Jeugdtalent Arjan de Vries deed het heel aardig met 2 uit 4 door winst op Menno Laaning en Hans van Zoelen Arjan staat daardoor verdienstelijk 5e. Marijn Swemmer scoorde ook 2 uit 4 met winst op Arjan de Vries en Menno Laaning, maar zakte daardoor wel van plaats 2 naar 4. Hans van Zoelen zakt fors door maar 1/2 uit 4 toe te voegen aan zijn 2 1/2 uit 4 van de eerste avond.

Stand Albers Rapid bijgewerkt t/m ronde 8 van 21-10-2019
punten voor winst=8, remise=4, verlies=1, afwezig=3, oneven/extern=4.
Nr Naam Punten Gsp Gw Rm Vl Perc Kl W/Z On
1 Bruno Jelic 50 8 6 0 2 75 0 1Z 0
2 Roelof Kroon 45 5 4 1 0 90 -1 1W 0
3 Jonas Hilwerda 44 4 4 0 0 100 0 1W 0
4 Marijn Swemmer 43 8 5 0 3 63 0 1W 0
5 Arjan de Vries 33 6 3 0 3 50 2 1W 0
6 Theo Ebels 33 4 2 1 1 63 2 1W 0
7 Jaap van der Graaf 30 4 2 0 2 50 0 2W 0
8 Hans Polee 30 4 2 0 2 50 0 1W 0
9 Henk Seijen 29 4 1 2 1 50 0 1W 0
10 Anders Bay 29 4 1 2 1 50 0 1Z 0
11 Govert Pellikaan 29 4 1 2 1 50 0 1W 0
12 Yeb Blom 29 2 1 0 1 50 0 1Z 2
13 Benno de Jong 29 1 1 0 0 100 1 1W 0
14 Hans van Zoelen 28 8 2 2 4 38 0 1Z 0
15 Erwin van Pelt 28 3 1 1 1 50 -1 1W 0
16 Jaap Ham 25 4 0 3 1 38 0 1Z 0
17 Poppe Dijkhuis 24 0 0 0 0 0 0 - 0
18 Edwin Zuiderweg 23 4 1 0 3 25 -2 2Z 0
19 Martin Riksten 22 4 0 2 2 25 0 1Z 0
20 Jeroen Groot 21 3 0 1 2 17 -1 1W 0
21 Menno Laaning 19 4 0 1 3 13 0 2Z 0
22 Jeljer Dijkstra 16 4 0 0 4 0 0 1Z 0

Voor de uitslagen van de eerste 4 ronden zie het voorgaande verslag.

Overzicht voor ronde 5, van 21 oktober 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Marijn Swemmer - Bruno Jelic 0-1
Hans van Zoelen - Roelof Kroon 0-1
Menno Laaning - Arjan de Vries 0-1
Overzicht voor ronde 6, van 21 oktober 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Bruno Jelic - Roelof Kroon 0-1
Arjan de Vries - Marijn Swemmer 0-1
Menno Laaning - Hans van Zoelen ½-½
Overzicht voor ronde 7, van 21 oktober 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Bruno Jelic - Menno Laaning 1-0
Roelof Kroon - Marijn Swemmer 1-0
Hans van Zoelen - Arjan de Vries 0-1
Overzicht voor ronde 8, van 21 oktober 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Marijn Swemmer - Menno Laaning 1-0
Arjan de Vries - Bruno Jelic 0-1
Benno de Jong - Hans van Zoelen 1-0

 

Op een met 20 personen goed bezochte avond, met veel sterke spelers, heeft Jonas meteen zijn visitekaartje afgegeven. Met 4 uit 4 heeft hij meteen stevig de kop gepakt. Rapdkampioen van het afgelopen seizoen Hans Polee begon slecht met verlies tegen Bruno Jelic en Edwin Zuiderweg., maar herstelde zich inigszins door te winnen van Jeljer Dijkstra en Martin Riksten.Ook Marijn Swemmer en Bruno Jelic deden het goed met 3 uit 4.

Stand Albers Rapid bijgewerkt t/m ronde 4 van 2-9-2019
punten voor winst=8, remise=4, verlies=1, afwezig=3, oneven/extern=4.
Nr Naam Punten Gsp Gw Rm Vl Perc Kl W/Z On
1 Jonas Hilwerda 32 4 4 0 0 100 0 1W 0
2 Marijn Swemmer 25 4 3 0 1 75 0 1Z 0
3 Bruno Jelic 25 4 3 0 1 75 0 1Z 0
4 Theo Ebels 21 4 2 1 1 63 2 1W 0
5 Hans van Zoelen 21 4 2 1 1 63 0 1W 0
6 Jaap van der Graaf 18 4 2 0 2 50 0 2W 0
7 Hans Polee 18 4 2 0 2 50 0 1W 0
8 Roelof Kroon 18 2 1 1 0 75 0 1W 0
9 Anders Bay 17 4 1 2 1 50 0 1Z 0
10 Henk Seijen 17 4 1 2 1 50 0 1W 0
11 Govert Pellikaan 17 4 1 2 1 50 0 1W 0
12 Yeb Blom 17 2 1 0 1 50 0 1Z 2
13 Erwin van Pelt 16 3 1 1 1 50 -1 1W 0
14 Arjan de Vries 15 2 1 0 1 50 2 2W 0
15 Jaap Ham 13 4 0 3 1 38 0 1Z 0
16 Edwin Zuiderweg 11 4 1 0 3 25 -2 2Z 0
17 Martin Riksten 10 4 0 2 2 25 0 1Z 0
18 Jeroen Groot 9 3 0 1 2 17 -1 1W 0
19 Jeljer Dijkstra 4 4 0 0 4 0 0 1Z 0

De uitslagen van de eerste 4 ronden zijn:

Overzicht voor ronde 1, van 2 september 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Hans Polee - Bruno Jelic 0-1
Jonas Hilwerda - Edwin Zuiderweg 1-0
Yeb Blom - Govert Pellikaan 1-0
Theo Ebels - Erwin van Pelt 1-0
Martin Riksten - Roelof Kroon ½-½
Marijn Swemmer - Henk Seijen 1-0
Jaap Ham - Anders Bay 0-1
Arjan de Vries - Jaap van der Graaf 0-1
Jeljer Dijkstra - Hans van Zoelen 0-1
Overzicht voor ronde 2, van 2 september 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Bruno Jelic - Jonas Hilwerda 0-1
Edwin Zuiderweg - Hans Polee 1-0
Govert Pellikaan - Erwin van Pelt ½-½
Theo Ebels - Marijn Swemmer 0-1
Roelof Kroon - Jeroen Groot 1-0
Henk Seijen - Jaap Ham ½-½
Anders Bay - Jaap van der Graaf 0-1
Arjan de Vries - Jeljer Dijkstra 1-0
Hans van Zoelen - Martin Riksten ½-½
Yeb Blom - Oneven  
Overzicht voor ronde 3, van 2 september 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Bruno Jelic - Edwin Zuiderweg 1-0
Erwin van Pelt - Jeroen Groot 1-0
Martin Riksten - Henk Seijen 0-1
Marijn Swemmer - Hans van Zoelen 1-0
Jaap Ham - Govert Pellikaan ½-½
Anders Bay - Theo Ebels ½-½
Jaap van der Graaf - Jonas Hilwerda 0-1
Jeljer Dijkstra - Hans Polee 0-1
Yeb Blom - Oneven  
Overzicht voor ronde 4, van 2 september 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Hans Polee - Martin Riksten 1-0
Jonas Hilwerda - Marijn Swemmer 1-0
Govert Pellikaan - Jeljer Dijkstra 1-0
Theo Ebels - Yeb Blom 1-0
Henk Seijen - Anders Bay ½-½
Jaap van der Graaf - Bruno Jelic 0-1
Hans van Zoelen - Edwin Zuiderweg 1-0
Jeroen Groot - Jaap Ham ½-½

Omdat de enige concurrent Jonas Hilwerda vanwege proefwerkweek op school afwezig was, was Hans Polee, door de afwezigheid van concurrenten die hem in konden halen, al zonder te spelen Rapidkampioen. Daardoor werd hij omdat hij er 3 uit 4 bij scoorde erg overtuigend kampioen met een voorsprong van 26 punten op de verrassende nummer 2 Bruno Jelic. Bruno scoorde een punt meer dan nummer 3 Jonas Hilwerda. Bruno scoorde deze avond 3 1/2 uit 4. Bruno begon met remise tegen Anders Bay en won vervolgens van Henk Seijen, Jonas speelde niet, maar heeft wel met 13 1/2 uit 14 verreweg de hoogste score (96 %) ook al is de score van Hans met 21 uit 25 (81 %) erg goed.  Govert Pellikaan en Edwin Zuiderweg. Edwin werd 4e met een score van 2 uit 3. Yeb Blom en Govert Pellikaan werden gedeeld 5e en 6e, Tot slot was Jeroen Groot ervan overtuigd, dat hij als laatste zou eindigen, omdat hij al met vakantie is en daardoor niet echt kan inlopen en dat blijkt te kloppen. Alleen wordt hij op de laatste plaats vergezeld door Poppe Dijkhuis, die met 2 keer verlies een remise en 1 keer oneven Jeroen langszij zag komen.

Eindstand Albers Rapid bijgewerkt t/m ronde 29 van 24-6-2019
punten voor winst=8, remise=4, verlies=1, afwezig=3, oneven/extern=4.
Nr Naam Punten Gsp Gw Rm Vl Perc Kl W/Z On
1 Hans Polee 180 26 19 4 3 81 2 1W 0
2 Bruno Jelic 154 22 15 2 5 73 0 3W 0
3 Jonas Hilwerda 153 14 13 1 0 96 0 1Z 0
4 Edwin Zuiderweg 140 27 14 3 10 57 -1 1Z 0
5 Yeb Blom 120 23 11 0 12 48 1 1Z 2
6 Govert Pellikaan 120 20 10 1 9 53 -2 1W 0
7 Theo Ebels 117 14 7 3 4 61 0 1W 0
8 Erwin van Pelt 114 18 7 4 7 50 0 2Z 2
9 Bauke Koole 110 11 6 1 4 59 1 2W 0
10 Marijn Swemmer 105 13 5 3 5 50 1 2W 0
11 Henk Seijen 103 10 3 5 2 55 -2 3Z 0
12 Piet Mulder 102 8 4 1 3 56 0 1Z 0
13 Jaap Ham 101 7 4 0 3 57 -1 1Z 0
14 Anders Bay 100 17 5 4 8 41 -1 2Z 0
15 Jan Hollander 96 11 4 1 6 41 1 1W 0
16 Vincent Wolters 94 7 3 0 4 43 1 2Z 0
17 Willem Sipkema 91 3 1 1 1 50 -1 1Z 0
18 Arjan de Vries 91 3 1 1 1 50 1 2W 0
19 Jaap van der Graaf 90 7 2 1 4 36 -1 1Z 0
20 Jeljer Dijkstra 89 9 2 2 5 33 1 1W 0
21 Hans Serier 89 4 1 1 2 38 0 1W 0
22 Sandro Sweet 88 3 1 0 2 33 1 2W 0
23 Hans van Zoelen 82 16 3 2 11 25 0 2W 0
24 Menno Laaning 82 4 0 1 3 13 0 1Z 0
25 Wiert Vos 82 4 0 1 3 13 0 1Z 0
26 Michiel Meeuwsen 81 3 0 0 3 0 -1 1W 0
27 Jeroen Groot 76 19 3 2 14 21 1 1W 0
28 Poppe Dijkhuis 76 13 1 1 11 12 -1 2Z 5

Voor de uitslagen van de eerste 25 ronden zie de oudere verslagen.

Overzicht voor ronde 26, van 24 juni 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Erwin van Pelt - Hans Polee 0-1
Poppe Dijkhuis - Jan Hollander 0-1
Anders Bay - Bruno Jelic ½-½
Piet Mulder - Yeb Blom 0-1
Henk Seijen - Arjan de Vries 1-0
Overzicht voor ronde 27, van 24 juni 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Yeb Blom - Erwin van Pelt 1-0
Hans Polee - Anders Bay ½-½
Bruno Jelic - Henk Seijen 1-0
Edwin Zuiderweg - Piet Mulder 1-0
Govert Pellikaan - Jan Hollander 0-1
Arjan de Vries - Sandro Sweet 1-0
Poppe Dijkhuis - Oneven  
Overzicht voor ronde 28, van 24 juni 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Yeb Blom - Hans Polee 0-1
Bruno Jelic - Govert Pellikaan 1-0
Edwin Zuiderweg - Anders Bay 1-0
Jan Hollander - Erwin van Pelt 0-1
Arjan de Vries - Poppe Dijkhuis ½-½
Sandro Sweet - Henk Seijen 0-1
Overzicht voor ronde 29, van 24 juni 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Hans Polee - Henk Seijen ½-½
Bruno Jelic - Edwin Zuiderweg 1-0
Govert Pellikaan - Poppe Dijkhuis 1-0
Sandro Sweet - Yeb Blom 1-0

Hans Polee begon de avond slecht door meteen te verliezen van de enige en directe concurrent Jonas Hilwerda, maar omdat hij de 2 andere partijen tegen Piet Mulder en Edwin Zuiderweg met moeite won blijft zijn voorsprong erg groot.en is nu nog 13 punten.

Stand Albers Rapid bijgewerkt t/m ronde 25 van 27-5-2019
punten voor winst=8, remise=4, verlies=1, afwezig=3, oneven/extern=4.
Nr Naam Punten Gsp Gw Rm Vl Perc Kl W/Z On
1 Hans Polee 156 22 17 2 3 82 2 1W 0
2 Jonas Hilwerda 141 14 13 1 0 96 0 1Z 0
3 Bruno Jelic 126 18 12 1 5 69 -2 1W 0
4 Edwin Zuiderweg 120 24 12 3 9 56 -2 2Z 0
5 Govert Pellikaan 107 17 9 1 7 56 -3 1Z 0
6 Theo Ebels 105 14 7 3 4 61 0 1W 0
7 Yeb Blom 102 19 9 0 10 47 1 1W 2
8 Erwin van Pelt 101 15 6 4 5 53 1 2W 2
9 Bauke Koole 98 11 6 1 4 59 1 2W 0
10 Piet Mulder 94 6 4 1 1 75 0 1Z 0
11 Marijn Swemmer 93 13 5 3 5 50 1 2W 0
12 Jaap Ham 89 7 4 0 3 57 -1 1Z 0
13 Anders Bay 88 14 5 2 7 43 0 1Z 0
14 Vincent Wolters 82 7 3 0 4 43 1 2Z 0
15 Henk Seijen 82 6 1 4 1 50 0 1Z 0
16 Willem Sipkema 79 3 1 1 1 50 -1 1Z 0
17 Jaap van der Graaf 78 7 2 1 4 36 -1 1Z 0
18 Jeljer Dijkstra 77 9 2 2 5 33 1 1W 0
19 Hans Serier 77 4 1 1 2 38 0 1W 0
20 Jan Hollander 76 8 2 1 5 31 2 3W 0
21 Hans van Zoelen 70 16 3 2 11 25 0 2W 0
22 Menno Laaning 70 4 0 1 3 13 0 1Z 0
23 Wiert Vos 70 4 0 1 3 13 0 1Z 0
24 Michiel Meeuwsen 69 3 0 0 3 0 -1 1W 0
25 Poppe Dijkhuis 66 10 1 0 9 10 0 1Z 4
26 Jeroen Groot 64 19 3 2 14 21 1 1W 0

voor de uitslagen van de eerste 22 ronden zie de oudere verslagen.

Overzicht voor ronde 23, van 27 mei 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Jonas Hilwerda - Hans Polee 1-0
Yeb Blom - Bruno Jelic 0-1
Jeroen Groot - Michiel Meeuwsen 1-0
Anders Bay - Erwin van Pelt 0-1
Edwin Zuiderweg - Govert Pellikaan 1-0
Piet Mulder - Jaap Ham 1-0
Jan Hollander - Henk Seijen ½-½
Overzicht voor ronde 24, van 27 mei 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Jonas Hilwerda - Bruno Jelic 1-0
Erwin van Pelt - Edwin Zuiderweg ½-½
Anders Bay - Yeb Blom 0-1
Piet Mulder - Hans Polee 0-1
Govert Pellikaan - Michiel Meeuwsen 1-0
Jaap Ham - Jeroen Groot 1-0
Overzicht voor ronde 25, van 27 mei 2019  
Wit   Zwart Uitslag
Yeb Blom - Govert Pellikaan 0-1
Hans Polee - Edwin Zuiderweg 1-0
Bruno Jelic - Piet Mulder ½-½
Jeroen Groot - Anders Bay ½-½
Erwin van Pelt - Jonas Hilwerda 0-1
Michiel Meeuwsen - Jaap Ham 0-1