(On)gewenst gedrag SG Staunton

 Beste leden, ouders/verzorgers en bezoekers

SG Staunton wil beleid voeren tegen seksuele intimidatie en grensoverschrijdend gedrag. We hebben ons als bestuur een aantal zaken voorgenomen.

We onderschrijven de Intentieverklaring Preventie Seksuele Intimidatie en andere vormen van Grensoverschrijdend Gedrag in sportverenigingen en de verklaring onderwerping  tuchtrecht.

Bij het formuleren van het beleid maken we gebruik van de toolkit beleid seksuele intimidatie en ander grensoverschrijdend gedrag van het NOC-NSF.

Dit betekent in de praktijk dat een we aantal zaken gaan doen en/of al hebben geregeld.

 1. We houden ons aan de vastgestelde gedrags- en omgangsregels. We spreken elkaar aan als deze regels worden overtreden.
 2. SG Staunton heeft de intentieverklaring preventie seksuele intimidatie en andere vormen van grensoverschrijdend gedrag in sportverenigingen ondertekend.
 3. We zijn ons bewust dat er ook binnen een schaakvereniging risico’s zijn op seksuele intimidatie en grensoverschrijdend gedrag. We proberen risico’s op een ongewenst gedrag zoveel mogelijk tegen te gaan. Denk hierbij aan een 4-ogen principe bij jeugdtrainingen, het handhaven van gedragsregels en voeren van gesprekken en aanvragen van een VOG.
 4. Onze vrijwilligers hebben een verklaring omtrent gedrag (VOG) een ondertekenen de verklaring onderwerping tuchtrecht (VOT)... moet nog worden uitgevoerd. We eerste stappen gezet om dit uit te voeren.
 5. Wij voeren met nieuwe vrijwilligers een gesprek en vragen om referenties. 
 6. Wij hebben een vertrouwenscontactpersoon (VCP). Bij Staunton is dit nog nader in te vullen. Tot die tijd zullen we gebruik maken van de vertrouwenscontactpersoon van de KNSB (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

De VCP is binnen de sportvereniging het eerste aanspreekpunt voor iedereen die te maken heeft met Seksuele Intimidatie of ander ongewenst gedrag zoals pesten, discriminatie, lichamelijk en hier met iemand over wil praten.  De VCP is beschikbaar voor iedereen die opmerkingen of vragen heeft over Grensoverschrijdend Gedrag of die over een concreet incident een gesprek wil met iemand de bekend is binnen de sportvereniging. De VCP is er voor sporters, ouders van sporters, toeschouwers, kaderleden, vrijwilligers, bestuur, etc.

Ongewenst gedrag SG Staunton

 

Beste leden, ouders/verzorgers en bezoekers

SG Staunton voert beleid tegen seksuele intimidatie en grensoverschrijdend gedrag. We onderschrijven de Intentieverklaring Preventie Seksuele Intimidatie en andere vormen van Grensoverschrijdend Gedrag in sportverenigingen en de verklaring onderwerping  tuchtrecht.

We hebben bij het formuleren van het beleid gebruik gemaakt van de toolkit beleid seksuele intimidatie en ander grensoverschrijdend gedrag van het NOC-NSF.

Dit betekent in de praktijk dat een we aantal zaken doen en hebben geregeld.

 1. We houden ons aan de vastgestelde gedrags- en omgangsregels. We spreken elkaar aan als deze regels worden overtreden.
 2. SG Staunton heeft de intentieverklaring preventie seksuele intimidatie en andere vormen van grensoverschrijdend gedrag in sportverenigingen ondertekend.
 3. We zijn ons bewust dat er ook binnen een schaakvereniging risico’s zijn op seksuele intimidatie en grensoverschrijdend gedrag. We proberen risico’s op een ongewenst gedrag zoveel mogelijk tegen te gaan. Denk hierbij aan een 4-ogen principe bij jeugdtrainingen, het handhaven van gedragsregels en voeren van gesprekken en aanvragen van een VOG.
 4. Onze vrijwilligers hebben een verklaring omtrent gedrag (VOG) een ondertekenen de verklaring onderwerping tuchtrecht (VOT)
 5. Wij voeren met nieuwe vrijwilligers een gesprek en vragen om referenties
 6. Wij hebben een vertrouwenscontactpersoon (VCP). Bij Staunton is dit (nog nader in te vullen). Tot die tijd zullen we gebruik maken van de vertrouwenscontactpersoon van de KNSB (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

De VCP is binnen de sportvereniging het eerste aanspreekpunt voor iedereen die te maken heeft met Seksuele Intimidatie of ander ongewenst gedrag zoals pesten, discriminatie, lichamelijk en hier met iemand over wil praten.  De VCP is beschikbaar voor iedereen die opmerkingen of vragen heeft over Grensoverschrijdend Gedrag of die over een concreet incident een gesprek wil met iemand de bekend is binnen de sportvereniging. De VCP is er voor sporters, ouders van sporters, toeschouwers, kaderleden, vrijwilligers, bestuur, etc.